Чи варто стерилізувати домашнього улюбленця?

24 листопада 2022

автор Яна Святовець


Всім доброго дня!
Мене звуть Яна Святовець і я лікар-онколог клініки ВетНова. Мене дуже багато людей на первинному огляді тваринок питають "Чи варто проводити кастрацію своєму улюбленцю?"
Тому хочу декілька слів сказати саме про це. Я всім на прийомі кажу, що якщо тварина в Вас не для постійного розведення, то звісно краще стерилізувати пухнастика оскільки, на жаль, з часом в них виникають багато гормональньних проблем і найгірші – це новоутворення молочних залоз, яєчників та матки. Ці пухлини є гормонзалежними та можуть швидко рости. Спочатку перебіг хвороби може бути безсимптомним і тільки на пізніх стадіях розвитку новоутворень Ви можете помітити зміни в поведінці тварини.
Саме тому кастрація у 6-8 місячному віці може застерегти від появи раку в подальшому. Якщо ж Ваша тваринка середнього або похилого віку, не кастрована і Ви помітили у своєї тварини якісь ущільнення на молочних пакетах або непритаманну поведінку Вашої улюблениці - приходьте на огляд та проведення необхідного обстеження з консультацією та рекомендаціями щодо подальших дій.
Бажано також періодично робити планові обстеження, щоб бути впевненим в здоров'ї Вашої тварини.

Чекаємо Вашу улюбленицю на плановий огляд у клініці ВетНова.?‍⚕?‍⚕??
Мирного неба всім!??