Дегельмінтизація дорослих котів

01 грудня 2021


(фото з інтернету)

Автор: Едуард Синятович

Дегельмінтизація - це комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на очищення організму від гельмінтів та їх яєць.

Гельмінти в організмі кішки можуть зявитися після контакту з іншими тваринами, їх фекаліями, вуличним взуттям, після годівлі сирою рибою та м’ясом. Перенощиками яєць гельмінтів також можуть бути блохи.

Кішка, в організмі якої оселилися гельмінти, стає млявою, апатичною, мало рухається, не хоче грати, часто відпочиває. Погіршується стан шерсті, вона втрачає блиск, випадає. Змінюється потреба в їжі, кіт або їсть більше звичайного, або майже не торкається корму, відчуває спрагу. Зазвичай тварина втрачає у вазі, оскільки значна частина поживних речовин дістається паразитам. Інтоксикація може викликати втрату апетиту, діарею, блювоту, висипання на шкірі, іноді-підвищення температури. Ураження органів травлення супроводжується неприємним запахом з рота. Також при інтоксикації продуктами життєдіяльності гельмінтів можуть виникати судоми та парези.

Основні види гельмінтів які паразитують в організмі кішки це нематоди, цестоди та трематоди, які поражають кишечник, легені, печінку, жовчний міхур та м'язи. Окрему небезпеку становить те, що велика кількість гельмінтів є спільними для людини та кішки.

Дегельмінтизація є двох видів, профілактична та лікувальна.

Профілактична проводиться однократно кожні 3 місяці.

Лікувальну проводять тільки під контролем ветеринарного лікаря двічі з інтервалом в 10-14 днів. Інколи є потреба в більш тривалому лікуванні.

Застосовують антигельмінтики у формі таблеток, суспензій, паст та крапель. В організмі котів найбільш часто присутні кілька видів гельмінтів, тому найкращим ефектом володіють антигельмінтні засоби широкого спектру дії. Серед них можна назвати:

  • Профендер
  • Стронгхолд
  • Празіцід
  • Енвайр
  • Адвокат
  • Каніквантель
  • Мілпразон
  • Мільбемакс

Слід відмітити, що при правильному лікуванні гельмінтози лікуюються доволі легко.