Коротко про гіардіоз

17 травня 2018



Гіардіоз
— це захворювання яке викликається найпростішими організмами з роду Giardia. Зараження у тварин відбувається через заковтування цист, розмноження відбувається в тонкому кишечнику. Цисти виділяються у навколишнє середовище в середньому через 8 діб після зараження з фекаліями.

Шляхи зараження
Цисти попадають в організм з водою, фекаліями або навіть через непродезинфіковані предмети з якими контактувала хвора тварина (лотки, лежанки, постіль, миски, іграшки тощо) або ж під час вилизування тварини та заковтування цист які були на шерсті.

Клінічні прояви

  1. Хронічна діарея (фекалії з різким запахом та з наявністю слизу, дуже рідко домішки крові);
  2. Блювота;
  3. Можливе зменшення маси тіла та апатія.

Для точної діагностики гіардіозу необхідно здати аналіз калу тварини, дотримуючись при цьому наступних правил:

  • За 2-3 доби припинити давати послаблюючі та адсорбуючі препарати (активоване вугілля, ентеросгель).
  • Також не можна здавати кал після клізм та ренгенологічного дослідження, якщо задавались рентгенконтрасні речовини.
  • Фекалії не повинні містити наповнювач для лотка (коти), сміття (собаки).
  • Кал необхідно збирати в чистий сухий посуд з кришкою, що герметично закривається. Для цього потрібно використовувати стерильні одноразові контейнери (!), які можна придбати у ветеринарній клініці або аптеці.
  • Для дослідження калу на наявність простіших кал необхідно доставити в клініку не пізніше 15-20 хв (рідку частину калу) для виявлення вегетативних форм і не пізніше 24 год для виявлення цист але їх можна виявити не в кожній порції калу, тому фекалії потрібно здавати 3 дні підряд.

Дезинфекція
Ретельна дезинфекці лотків, лежанок, мисок, іграшок та інших предметів, якими користувалась тварина. Рекомендоване вологе прибирання приміщення побутовими миючими засобами і купання тварин в період лікування.

Важливо! В перші дні після початку лікування можливе посилення діареї!

Автор: Веремеєва Анна