Навіщо потрібні решітки на вікна?

28 серпня 2017


Вітаю, шановні власники кішок та котів, я — лікар ветеринарної медицини і сьогодні я хотів би розповісти про таку необхідну річ, як решітка або сітка на вікна.
Чому вони так необхідні власникам кішок та котів? Не секрет, що представники сімейства котячих полюбляють відпочивати та приймати сонячні ванни на підвіконнях у ваших домівках, але чим же це загрожує?
При наявності пташки чи сонячного зайчика у котів пробуджується мисливский інстинкт і вони, не помічаючи, що вікно відкрите, випадають з нього. Ці польоти не завжди закінчуються добре. Тільки за останній місяць, за статистикою клініки, с травмами, що були спричинені падінням до нас завітали сім (!) тварин; хотілось би зменшити їх кількість у майбутньому.


Основні діагнози, що встановлюють після падіння с висоти:

- переломи кісток (кінцівок, черепа, ребер, хребта);
- травми головного мозку;
- травми спинного мозку (як ускладнення — парези, паралічі, нервові явища);
- травматизація внутрішніх органів (легень, підшлункової залози, печінки, розрив жовчного міхура, розрив сечового міхура); як ускладнення - вторинний перитоніт.
При цьому дуже рідко коли має значення з якого поверху впала тварина, другий чи десятий. Поширені випадки, коли кіт, який випав с 10-ого поверху не отримав жодної травми, а кіт, який випав с 2-ого поверху отримав множинні переломи та травматичний некроз підшлункової залози.


Необхідне лікування
У випадках переломів кісток кінцівок часто – це хірургічне втручання та остеосинтез кісток. Переломи хребта та черепа – прогноз несприятливий. З травмами хребта супутньо йдуть травми спинного мозку, що ведуть до парезів та паралічів. Лікування тривале і малоеффективне у складних випадках.
Розриви жовчного, сечового міхура – хірургічне втручання та багаторазова інфузійна терапія і антибіотикотерапія для усунення вторинного перитоніту або його загрози і зняття інтоксикації. Прогноз несприятливий.
Травми печінки та підшлункової залози – можливе хірургічне втручання для усунення некротизованих частин паренхіми в складних випадках. Прогноз несприятливий в тяжких випадках. Часто розвиток гепатиту та панкреатиту.
Проводиться інфузійна терапія, антибіотикотерапія, призначають ферментативні інгібітори і супрессори.
Травми легень — найчастіше це закритий пневмоторакс — лікування за допомогою спеціальних хірургічних прийомів.
В усіх випадках рекомендоване проведення первинної протишокової терапії.
Часто чую від власників: «Мій так ніколи не робить», «У мене дома пластикові вікна у провітрювальному режимі» (що теж дуже небезпечно, коти, у спробі будь-що вибратися назовні, стрибають у щілину, падають вниз у звуження між вікном та рамою і можуть загинути протягом години, якщо не надати швидку допомогу), «Я живу на другому поверсі, це не високо для кота». Але рано чи пізно тварина випадає і опиняється у відділі інтенсивної терапії чи на хірургічному столі. Окрім травм від падіння, до речі, коту, який випав, загрожують собаки — як хатні, так і бродячі — які не пожаліють нещасну тваринку у скрутному становищі.


ТОМУ: для того, щоб ваша тварина була жива та здорова, а вам не довелось витрачати значні кошти на лікування, набагато простіше поставити на вікна спеціальні решітки або сітки протикотячі (ні в якому випадку не протимоскітні — вони не витримують вагу кота і не в змозі опиратися його кігтям) і бути впевненими, що у вашу відсутність ваш домашній улюбленець не випаде.

Вбиває не падіння – преземлення.

Ви можете це попередити.


Автор: Єгор Лобко-Лобановський