Новоутворення мейбомієвої залози

29 травня 2019

Досить часто до нас у клініку приводять тварин (в основному собак) з невеликими новоутвореннями, що з'являються на самісінькому ребрі повіки. Як правило, це тварини старших вікових груп (після 8-річного віку). Найчастіше ці новоутворення ніяк не турбують тварину та власників і є випадковою знахідкою під час огляду.

Ці пухлини - результат патологічного переродження так званих мейбомієвих залоз, що знаходяться у товщі повіки і виробляють ліпідну (жирову) складову сльозної плівки. Їх секрет змащує краї повік і перешкоджає перетіканню сльози через їх край.

Новоутворення, що виникають, у більшості випадків доброякісні, які все ж таки викликають небажані наслідки:

  • механічне пошкодження та роздратування рогівки, що, в свою чергу, спричиняє кератити та кератоконʼюнктивіти;
  • можуть перешкоджати змиканню повік;
  • можуть запалюватися і викликати біль.

На жаль, не виключені випадки і злоякісних новоутворень - карциноми сальних залоз, що швидко метастазують і несуть неабияку загрозу організму.

Основні методи лікування новоутворень мейбомієвих залоз, якими користуються у нашій клініці та у світовій практиці — це їх хірургічне або кріохірургічне видалення. При невеликих новоутвореннях навіть немає необхідності у загальній анестезії, достатньо поверхневої седації та місцевого знеболення.

Сім днів після операції (шви в наявності)


Чотирнадцять днів після операції (шви знято)

Повинні попередити, що після оперативного втручання у 10% випадків можливе рецидивування, тому періодично необхідно профілактично оглядати повіки.

Автор: лікар-офтальмолог Марцинчик Вікторія