Інтимна проблема самців

06 серпня 2020

Баланопостит – запалення препуцію внаслідок активного розвитку патологічної мікрофлори (бактеріальної, іноді грибкової). Проявляється мазеподібними виділеннями з статевого члена , виділення можуть мати різний характер (від рідкого до пастоподібного зі згустками) та колір (від білого до зеленуватого або жовтого), іноді можуть бути прожилки крові.

Розвивається набряк статевого члену (в рідкісних випадках з’являються ерозії), що супроводжується зудом та болючістю, в деяких випадках відмічається болючість при сечовипусканні.

Причиною часто можуть стати механічні травми (в тому числі і інородне тіло в препуціальній порожнині), новоутворення в препуціальній порожнині, вірусні інфекції, алергія, ожиріння, хвороби сечостатевої системи та парування самця з самкою в якої є захворювання статевої системи.

При прояві схожих симптомів рекомендовано звернутись в ветеринарну клініку для консультації лікаря та надання кваліфікованої допомоги. Як правило, після огляду лікар призначає промивання та обробку препуціальної порожнини антисептичними препаратами, іноді необхідна антибіотикотерапія. Якщо не звернутись до лікаря вчасно – можливий розвиток уретриту, циститу чи орхіту.

Профілактика: туалет зовнішніх статевих органів та живота після кожної прогулянки, контроль загального стану, профілактичний огляд лікаря раз на півроку, профілактичні планові вакцинації один раз на рік, та ретельний підбір самок при планових в’язках.

Автор: лікар Валентина Антонська