Солодка згуба для собак: шоколад

21 грудня 2022

Авторка: Альона Савченко, лікарка-нефролог клініки "ВЕТНОВА"


Напередодні святкування Нового року та наявності шоколадних смаколиків майже у кожному домі хотілося би застерегти власників собак від отруєння Вашого вихованця шоколадом. Я сама солодкоїжка і розумію як важко відмовитись від солоденького, але, будь-ласка, не давайте шоколад у будь-якому вигляді своїм домашнім улюбленцям, тому що це неминуче викличе отруєння - отруєння шоколадом.

"А якщо зовсім трошки?"- спитаєте Ви.
"Не можна,"- відповім я. Тому що токсична доза для собак є досить невеликою, наприклад це 7г/кг чорного шоколаду або 56 г/кг молочного.
"О, то можна дати небагато молочного шоколаду" - подумаєте Ви, бо в нього ж наче отруйна доза більша ніж в чорному. І це хибна думка, тому що в складі молочного шоколаду додатково високий вміст жиру, який викличе збільшеня кількості ліпідів у крові та як наслідок - запалення підшлункової залози.

Більш вразливими до отруєння є цуценята та тварини похилого віку, особливо з кардіологічними проблемами.

Чому отруєння відбувається саме у собак?
Шоколад містить в своєму складі алкалоїди: теобромін та кофеїн, які не можуть засвоюватися організмом собак через відсутність ферментів, які їх розщеплюють. Перші клінічні ознаки виникають вже через 2-3 години після поїдання шоколаду і наростають впродовж 12-17 годин.

Після того, як улюбленець поласував шоколадом, Ви помічаєте через деякий час такі клінічні симптоми:

  • Шлунко-кишкові розлади: слинотеча, посилена спрага, блювота (шоколадом або із кров'ю), пронос , болючість та вздуття живота;
  • Неврологічні: дрижання, розлад координації рухів, судоми.

Вже на прийомі лікар може побачити:

  • синюшність слизових оболонок,
  • при вимірюванні температури виявити її підвищення,
  • збільшення кількості дихальних рухів,
  • аускультативно прослухати збільшення частоти серцевих скорочень та зміну серцевого ритму.

Якщо ж так вийшло, що тварина наїлась шоколаду, то в домашніх умовах можна спробувати викликати блювоту, дати адсорбенти і в подальшому обов'язково звернутися у ветеринарну клініку.

При нестримному бажанні все-таки почастувати собачку шоколадом, використайте для цього спеціальні смаколики для домашніх улюбленців, які мають схожий смак, але позбавлені отруйних алкалоїдів.