Як правильно обробити ротову порожнину

30 липня 2020

Доволі частою проблемою у котиків та собачок, яка зазвичай не потребує тривалого стаціонарного лікування – це хвороби ротової порожнини (стоматит, пародонтоз тощо). Певні лікувальні заходи власники можуть надавати самостійно. Але, як це часто буває, прості на перший погляд процедури ставлять в глухий кут.

Як промивати ротову порожнину? Пам’ятаємо, що наше завдання промити ротик, а не напоїти тварину. Для цього потрібно взяти шприц (без голки) відповідного розміру (в залежності від розміру улюбленця) з набраним розчином для промивання. Фіксувати найзручніше зі спини тварини, обережно обхопивши голову. Носик шприця має бути направлений перпендикулярно, щоб рідина виливалась з протилежного боку. Для зручності, можете проводити маніпуляцію удвох. Один – фіксує, інший – промиває ротик.

Як обробляти ротову порожнину? Коли потреба стоїть обробити ранки в ротику мазями чи іншими рідкими лікарськими формами, то достатньо взяти ватну паличку, добре змащену в ліках, і дати тварині її пожувати (пильно слідкуючи, щоб ваш котик чи песик не з’їв інструмент). Все інше тварина зробить за вас, розподіливши ліки язиком.

В одужанні наших улюбленців левову частку займає час на домашньому лікуванні. Саме дбайливе піклування господарів та дотримання рекомендацій лікаря сприяють швидкому одужанню.

Автор: лікар-ординатор Бадера Євгенія