Як зберегти здорові зуби?

04 листопада 2020

Наші домашні улюбленці можуть страждати від захворювань зубів та ясен так само, як і люди. Догляд за ротовою порожниною тварин дозволяє профілактувати виникнення патологій та вчасно помітити перші ознаки захворювання.

До симптомів захворювань ротової порожнини відносяться:
- погіршення апетиту,
- втрата зубів,
- розкидання корму з миски,
- переважний прийом корму на один бік,
- неприємний запах з пащі (галітоз),
- кровоточивість та запалення ясен.
При виявленні таких симптомів необхідно прийти на огляд до ветеринарного лікаря!

За данними коледжу ветеринарної стоматологіі вже у віці двох-трьох років більшість собак та котів мають проблеми з зубами та яснами. При накопиченні зубного нальоту утворюється зубний камінь (тверді мінералізовані відкладення), який запускає процес руйнування структур зуба та оточуючих його тканин.

Починати догляд за ротовою порожниною ніколи не пізно, але бажано виховувати звичку у свого улюбленця з 2-3х місячного віку: можна навіть перетворити це у гру з використанням спеціальних ласощів, які теж сприяють механічній чистці зубів від нальоту.

Інвентар який знадобиться для догляду за зубами в домашніх умовах: щіточка з м‘яким ворсом (для котиків та невеликих собак краще дитяча, нею потім можна побавитися, як ігашкою) або ветеринарна, яка надягається на палець, та спеціальна ветеринарна зубна паста.
Важливо використовувати тільки ветеринарні зубні пасти, адже в пастах для людей високий вміст фтору, який має токсичний вплив на організм тварин!

Оптимальна періодичність для чистки зубів 1 раз на 2-3дні, тривалістю 2-3 хвилини.

Виховання звички доглядати за ротовою порожниною у тварини потребує значних зусиль і терпіння власника, особливо якщо мова йде про котиків, але дозволяє у значній мірі покращити якість життя наших маленьких улюбленців.

Автор: Марія Терещук, лікар-стоматолог

#ветнова #ветеринарнаклініка #ветеринарнаяклиника #ветеринарнийстоматолог #стоматолог #зуби #кіт #кот #собака