Завели кошеня. Що робити в першу чергу?
Автор: Вікторія Марцинчик, в.о. головного лікаря, старший терапевт, офтальмолог клініки ВетНова
Лікарів часто питають поради у наступній ситуації: ми знайшли чи придбали кошенятко, воно дуже миле, муркотливе, лагідне, ми вже до нього прикипіли і хочемо забезпечити йому щасливе майбутнє.
Які наші подальші дії?
Лікар порадить вам зробити наступні кроки:
1. Провести клінічний огляд пухнастика. В нього входять:
- термометрія;
- загальний огляд, пальпація, аускультація;
- люмінесцентні діагностика мікроспорій лампою Вуда;
- додаткові дослідження, на які варто погодитись, якщо лікар рекомендує (як правило є підстави, починаючи з результатів огляду до епізоотологічної обстановки в регіоні);
- зробити клінічний аналіз крові (для дослідження стану імунної системи, виключення анемії);
- дослідження на панлейкопенію;
- аналіз калу на простіших та яйця гельмінтів;
- дослідження на антиген до коронавірусної інфекцію котів (не пересікається з людським коронавірусом). Це досить розповсюджена і небезпечна хвороба, яка несе масу негативних наслідків для організму котика;
- зішкреб з вух.
Додатково варто задати всі питання стосовно годівлі і догляду.
Якщо тварина взята з розплідника, то лікар перегляне її паспорт, щоб впевнитись, що первинна вакцинація пройшла належним чином.В будь-якому випадку на первинному прийомі ви вже будете мати попередній план діагностики (за потреби) і подальших профілактичних заходів, включаючи обробки від ектопаразитів, дегельмінтизації, вакцинації тощо.
2. Ще лікар рекомендує вам облаштувати куточок для котика у окремому теплому та затишному приміщенні, де він буде проходити карантинні заходи впродовж 2 тижнів.
В такому куточку повинні бути:
- туалет;
- наповнювач з мінімальною кількістю пилу;
- кігтеточка;
- керамічні мисочки 2 шт для корму і для води (воду бажано поставити окремо і мисочка повинна бути чимала, щоб заохотити котика пити);
- комерційний корм (попередити аліментарний гіперпаратиреоз);
- тепле і м'яке кубельце;
- іграшки.
3. Дуже важливо для наступного щасливого життя кицюні поставити на всі вікна, що відкриваються, захисні посилені сітки-антикішки. Звичайні протимоскітні не годяться. Котики абсолютно непрогнозовано ведуть себе при появі за вікном пташки, метелика чи іншого подразника, дуже часто стикаємося з випадками катотравм (падіння з висоти) коли “Та вона взагалі вікном ніколи не цікавилась!”, “Та він ніколи не вистрибував!”
Цікавляться.
Вистрибують.
Попередити це досить легко, навіть можна зробити сітку власними руками, якщо нема бажання купувати вже готову.
4. Придбати міцну та надійну переноску, щоб у ектренному випадку не шукати, в чому можна безпечно та зручно провезти котика в транспорті.
5. Поговорити із сім'єю щодо правил поведінки з новим її членом: не лякати, не травмувати, не чіпати зайвий раз хоча б кілька перших днів освоєння, слідкувати, щоб маленький пухнастик не втрапив у халепу.
Тепер ви маєте, про кого піклуватись і в вас попереду дуже багато щасливих моментів разом!